Yılport Samsunspor Teknik Direktör Taner Taşkın, 'Niğde gibi zor bir deplasmandan 3 puan aldık. Hedefimiz Keçiörengücü'nü de yenmek. üst üste zor maçlar oynayacağız ama tek hedefimiz ilk yarıyı lider bitirmek' dedi


Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Kulübün yen ikurulan stüdyosunda Medya Sorumlusu Murat Sandıkçı'nın sorularını yanıtlayan Taşkın, "Niğde Anadolu FK genç ve yetenekli oyuncuları var. Oyun disiplininden kopmuyorlar ve zor bir rakipti. Onlara karşı nasıl oynamamız gerektiğini hafta içi planladık. Oyunun 70-80 dakikalık bölümünde bizim hakimiyetimize geçen bir müsabaka oldu. Çok pozisyona girdik. Baktığınız zaman 1-0 zorla yenmiş gibi gözüküyorduk. Skor oyunun gerçek gücünü yansıtmadı. Bu oyunun hakkı daha rahat oyunun olması, daha rahat gollerin olmasıydı. Bana göre zor bir deplasmandan çok önemli 3 puan aldık" diye konuştu.

ZORLU KARŞILAŞMALAR
Keçiörengücü maçını kazanmak istediklerini belirten  Taner Taşkın, "Keçiörengücü de sezon başı kurulurken şampiyonluk parolası ile kuruldular. Ligin zor maçlarından birisi olacak. Kaliteli bir takımla oynayacağız. Arkasından da biz Sarıyer ile oynayacağız. Zorluk derecesi yüksek maçlarla oynayacağız. Biz bu devreyi istediğimiz şekilde kapatırsak inşallah devre sonunda biz istediğimiz yerde olacağız. Keçiörengücü iyi bir takım. İnşallah kendi saha ve seyircimizin önünde istediğimiz neticeyi de alacağımızı düşünüyorum. Cezalı Savaş Yılmaz var. Sakat olarak 2 haftadır tedavi gören Canberk olmayabilir. Onların dışında küçük sakatlıkları olan oyuncularımız var. İyi oynamamızı sağlayan taraftarlarımızı bekliyoruz" dedi.

TARAFTARI SEVİYORUZ
Yılport  Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın şöyle devam etti: "Sezon sonunda da inşallah bu yarıştan muzaffer olacağız. Biz taraftarımızı çok seviyoruz. Onların bize destek verdiği zaman bizim yanımızda olduğu zaman çok önemli işler yapıyoruz. Niğde’de 200 kişilik taraftar grubumuz Niğde taraftarını susturdu. Onların varlığı bize yetiyor. İnşallah biz onların başlarını öne eğdirmeyeceğiz. Bizler onların için varız. Onlara hizmet ediyoruz. Biz onlar için bu sahada ve dışarıda her zaman savaşacağız. Hedef, ilk devreyi lider bitirmek istiyoruz. Onun için de her maçımızı kazanmak için çıkacağız. Bir puan hedefimizi söyleyemem ama tek hedefimiz ilk devreyi lider bitirmek. İnşallah futbolcu kardeşlerimizle birlikte bu hedefe ulaşacağız."