Medya5 Yazarlar Yazaradı
Kenan ILDIR

Kenan ILDIR

Emekli Emniyet Müdürü - Anayasa ve Tarih Öğretim Üyesi

KAYBOLAN DEĞERLERİMİZ

Millet olarak  diğer milletlerden farklı bir çok özelliğe sahip olan bir milletiz. Ancak son yıllarda  güzel hasletlerimizi kaybetmeye ve diğer milletler gibi sıradanlaşmaya  başladık.

 

Bedelli Askerlik Gündemine Dair

24 Haziran seçim telaşının başladığı günden bu güne  bedelli askerlik konusu kamuoyunun gündemine oturmuş durumda. Yasalaşması an meselesi. Bugün komisyonda  kabul edilerek yirmi bir  gün olarak yapılması kararlaştırıldı.

 

Milletlerin Değişmeyen Karakteri

İnsanların farklı karakterleri olduğu gibi, milletlerin de kendine has özellikleri ve karakterleri vardır...

 

ÇANAKKALE ZAFERİ

Çanakkale Savaşı Türk tarihinde yaşanan en önemli ve destansı savaşlardan biridir. Bu savaşla Türk insanı onurunu, şerefini korumuş, dünyaya kahramanlık dersi verirken binlerce şehit vermiştir.

 

İnancın Zaferi

Bu ülke tarihinde bir çok ihanet görmüş olsa da çok sayıda kahraman, vatansever, vefakar ve fedakar insanlarda yetiştirmiştir. Bu kahramanlardan birisi de ünlü şairimiz Mehmet Akif Ersoy’ dur.

 

İhanetin Bedeli...

Devletler için insan olmazsa olmazdır ve çok önemlidir. Ama bunun yanında insanın sayısından çok nitelikli olması da...

 

Sultan Abdülhamid Han  Anısına...

Dünyaya altı asır boyu  adalet dağıtan Osmanlı Devleti bir çok değerli sultan tarafından idare olunmuştur. Sultanların  hangisinin diğerine göre  daha üstün olduğunu söylemek  haddimize olmasa da,..

 

Neden Suriye, Neden Afrin...

2 Ağustos 1990 tarihinde Saddam Hüseyin’e  Kuveyt  işgal ettirilmiş, Amerika Birleşik Devletleri ve müttefikleri tarafından sözde kurtarma bedeli olarak Kuveyt’in zenginlikleri doksan yıl süreyle ABD ve müttefiklerine  hibe  edilmişti.

 

Fahrettin Paşa hatırasına...

Kurtuluş savaşı sonrasında yapılan Lozan görüşmelerinde bir çok konu ele alınarak anlaşma sağlanmış ama Musul meselesi sona bırakılmıştı.

 

Beklenen ve özlenen yeni dünya düzeni

Bu gün dünyada adalet dağıtacak güçlü  bir ülkeye ne kadar da çok ihtiyaç var değil mi?  

 
- Reklam -

DÖVİZ KURLARI

DOLAR
5.3589
EURO
6.0765
STERLİN
6.8723
Samsun
11 ° C
15 °
7 °
82%
17kmh
0%
CUM
11 °
CMT
12 °
PZR
13 °
PZT
14 °
SAL
15 °