Samsun'da hayvanseverler, sokak hayvanlarına yardım için düzenlenen konser etkinliğinde buluştu

-------------

Samsun'da hayvansever vatandaşlar, sokak hayvanlarına yardım amaçlı düzenlenen konserde bir araya gelerek yardım topladı. 

 

ETKİNLİĞİN DEVAMI GELECEK

Etkinliği eşiyle birlikte düzenleyen Ercüment Gündüz, "İnsanları sokak hayvanları konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Özellikle kış günlerinde sokakta yaşayan dostlarımıza faydalı olabilmek adına bu etkinliği düzenledik. Bir mama standı açarak buraya katılan duyarlı insanların vasıtasıyla gücümüz yettiğince sokak hayvanlarının yanında olacağız. İlk defa böyle bir etkinlik yapıyoruz fakat yeterli duyarlılığı sağlamak adına devamını getirmeyi planlıyoruz" dedi.

MAMADAN ÖNCE SEVGİ

Aç bir sokak hayvanı yanınıza geldiğinde mamadan önce sevgi istediğini ifade eden Gündüz, "Bazı insanlar sokaklarda hayvan gördükleri zaman yolunu değiştiriyor. Bunun önüne geçmek ve sevgiyle yaklaşabilmeyi insanlara anlatabilmek adına buradayız. Katılan herkese teşekkür ediyoruz" dedi. 

 

Meri Gün'ün sahne aldığı ve Türk Sanat Müziği'nin nadide parçalarını seslendirdiği konsere Samsun Sinoplular Derneği Başkanı Gülser Övet Kesimal, Samsun Devlet Korosu Şefi Nihat Gönül ve çok sayıda hayvansever katıldı.