Cim Bom’da Göztepe galibiyetinin ardından Bucaspor’la oynanacak kupa sınavının hazırlıkları tek idmanla tamamlandı.

Teknik direktör Fatih Terim yönetiminde yapılan idmanda futbolcuların oldukça mutlu olduğu gözlendi.Galatasaray’da bazı yabancı futbolculara Noel için izin verildi. Muslera, Mariano, Maicon, Gomis, Ndiaye, Fernando idmana katılmadı.Isınma koşuları ile başlayan antrenman 5'e 2 ve oyuncuların arasında oynadığı ayak tenisi ile devam etti.Sakatlıktan döndükten sonra Göztepe maçının kadrosuna alınan Latovlevici de antrenmana katıldı.Fatih Terim'in göreve gelmesiyle birlikte takıma geri dönen Nigel de Jong'un oldukça hırslı olduğu gözlendi

Tudor tarafından kadro dışı bırakılan ve lisansı çıkartılmayan Hakan Balta çalışmalarına devam ediyor. Milli futbolcu ikinci yarıdan itibaren forma giyebilecek.Futbolcuların oldukça hırslı ve keyiflerinin yerinde olduğu gözlendi.Fatih Terim'in yardımcısı Levent Şahin, genç futbolcularla özel olarak ilgilendi ve sık sık oyunu durdurarak genç oyunculara direktiflerde bulundu.Terim ve yardımcısı Levent Şahin, sık sık fikir alışverişinde bulundu.
4. dönemine zaferle başlayan tecrübeli hoca, antrenmanı basın mensuplarına açarken, oyuncularıyla ayak tenisi oynadıAntrenman öncesi oyuncularıyla bir toplantı gerçekleştiren Terim, idman sırasında da topla şov yapmayı ihmal etmedi.Antrenman öncesi oyuncularıyla bir toplantı gerçekleştiren Terim, idman sırasında da topla şov yapmayı ihmal etmedi.Oyuncularıyla ayak tenisi onayan tecrübeli hoca, idman sahasını gezerken tüm isimlerle tek tek ilgilendi.İdmanın en çok merak edilen konusu ise Terim'in elindeki kırmızı dosya oldu.Terim'in elindeki dosyanın sırrı çözüldü. Tecrübeli teknik adamın elindeki dosyada antrenman grubu, takımdaki sakat oyuncular ve izinli olan oyuncuların isminin olduğu ortaya çıktı.