Ece Çelik davasında korkunç ifade: 'İbrahim beni bırakma bunlar beni öldürecek'
Adana'da üniversite öğrencisi Ece Çelik isimli genç kızın, erkek  arkadaşının kasıtlı olarak araçla çarpması sonucu yaralandığı iddiasıyla ilgili  biri tutuklu 4 sanığın yargılanmasına başlandı. Ece Çelik davasında korkunç ifade: 'İbrahim beni bırakma bunlar beni öldürecek'

Ece Çelik’in babası Mehmet Zülfü Çelik kızının olay nedeniyle  şuurunu kaybettiğini belirterek, "Kendisi bir ömür boyu bakıma muhtaç şekilde  yaşayacaktır. Kendini ifade etmesi de mümkün değildir. Ne konuşma, ne yazma ne de  bilinci yoktur. Beni dahi hatırlamamaktadır." dedi. 

Ece Çelik kazadan önce iki televizyon kanalında yarışmaya katılmış ve son katıldığı yemek programında birinci olmuştu.Ece Çelik davasında korkunç ifade: 'İbrahim beni bırakma bunlar beni öldürecek'

Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmaya tutuklu sanık İbrahim  Deveci, tutuksuz sanıklar Mehmet Zengin, Hüseyin Aybak ve Hakan Çelik ile  avukatları katıldı. Kazada yaralanan Ece Çelik ise tedavisinin sürmesi nedeniyle  duruşmaya gelemedi.

Kafe işletmecisi tutuklu sanık Deveci, savunmasında olay günü Ece’yi  evine götürdüğünü söyledi.

Ece'nin vedalaşırken kendisini öptüğünü ve aracın kapısını açmasıyla  birlikte Hakan Çelik'in genç kıza "Sen neredesin?" diye bağırdığını öne süren  Deveci, şöyle devam etti:

Ece Çelik davasında korkunç ifade: 'İbrahim beni bırakma bunlar beni öldürecek'
"Bu bağırma nedeniyle Ece arabadan inmek istemedi. Ben de kolundan  tutup indirmek istemedim. Hüseyin elinde bir şeyle yanıma gelerek 'Sen buradan  çek git' diyerek bana yumruk vurdu. Ben o an Hüseyin’in elinde silah olduğunu  düşündüm. Dona kaldım. Hüseyin Ece'yi aldı. Ece, Hüseyin'e 'Ne yapıyorsun o benim  arkadaşım' diye bağırdı. Ben aracı hareket ettirdim.  Ece'nin 'İbrahim beni  bırakma bunlar beni öldürecek' diye bağırdığını duydum. 30 metre gittikten sonra  geri döndüm. Ece, durmamı istedi. Bu sırada Mehmet de koşarak geliyordu. İkisinin  arasından geçtim. 15 metre gittikten sonra tekrar dönüş yaptım. Ece’yi almak için  durduğumda Hüseyin’in elindekini bana doğrulttuğunu gördüm. Canımın derdine düşüp  hızla olay yerinden uzaklaştım. Ece'yi ben yaralamadım."

Sanıklardan Hakan Çelik de genç kızın araçtan inmek istediğini ancak  Deveci’nin buna izin vermediğini iddia ederek, sanığın kasıtlı olarak aracını  üzerlerine sürdüğünü ve Çelik'in ağır şekilde yaralandığını savundu. Hüseyin Aybak ve Mehmet Zengin de Çelik'in ifadesine benzer savunma yaptı.

'KIZIM BENİ BİLE HATIRLAMIYOR'

Ece Çelik’in babası Mehmet Zülfü Çelik de kızının olay nedeniyle  şuurunu kaybettiğini belirterek, "Kendisi bir ömür boyu bakıma muhtaç şekilde  yaşayacaktır. Kendini ifade etmesi de mümkün değildir. Ne konuşma, ne yazma ne de  bilinci yoktur. Beni dahi hatırlamamaktadır." dedi. Baba Çelik, sanıklardan sadece Deveci’den şikayetçi olduğunu belirtti.

'BU OLAY TAMAMEN ERKEK EGOSU'

Anne Ayşe Yabacı ise tüm sanıklardan şikayetçi olarak, "Ben bu olayda  tamamen erkek egosu görmekteyim." ifadesini kullandı.Ece Çelik davasında korkunç ifade: 'İbrahim beni bırakma bunlar beni öldürecek'

Mahkeme heyeti, sanık Deveci’nin tutukluluğunun devamına karar verip  duruşmayı Ece Çelik'in geçmişte yaşadıklarını hatırlayıp hatırlamadığı, kendisini  ifade edip edemediği yönünde rapor aldırılması ve tanıkların dinlenmesi için 8  Mart 2018’e erteledi.